Zariaďovanie domu alebo bytu je veľmi vzrušujúci zážitok. Aby ste to však urobili esteticky a prakticky, stojí za to poznať niekoľko užitočných rád. Čo by ste teda mali zvážiť pri navrhovaní interiéru? odporúčame!

Kde začať s interiérovým dizajnom?

Estetický a praktický dizajn interiéru si vyžaduje zručné plánovanie priestoru. Ak teda plánujete zariaďovať nový byt či dom, určite si skontrolujte jeho presné rozmery. Je dôležité, aby sa všetky rozhodnutia súvisiace s plánovaním priestoru robili veľmi premysleným spôsobom, pretože ich účinky budú pociťovať dlhé roky.

Prvým krokom by teda mal byť dizajn. Zamyslite sa nad tým, ktorá miestnosť by mala plniť akú funkciu. Rozdeľte si celý byt na sféry, aby ste sa uistili, že sa v ňom budete cítiť maximálne pohodlne. Majte na pamäti aspekty, ako je usporiadanie okien alebo balkónových dverí, umiestnenie radiátorov – štandardných alebo potrubných, ako aj všetkých stúpačiek odpadových vôd a vetracích šácht, konštrukčných stĺpov a deliacich stien.

Výber štýlu a farieb

Pri zariaďovaní interiérov je veľmi dôležitý aj štýl a farby. Výber konkrétneho štýlu do bytu ho zladí a výber nábytku a doplnkov bude oveľa jednoduchší. Na internete nájdete veľa inšpirácie a nielen to – takže si môžete byť istí, že nájdete niečo pre seba.

Pokiaľ ide o farby, stojí za to riadiť sa predovšetkým vlastným vkusom. Netreba však zabúdať na psychológiu farieb – už dlho je známe, že farby majú obrovský vplyv na našu pohodu. Za zmienku tiež stojí, že farby môžu ovplyvniť naše vnímanie interiéru z hľadiska veľkosti. Svetlé neutrálne farby miestnosť zväčšia. Myslite na to pri výbere farby stien a podláh.

Aký nábytok?

Jedným zo základov zariaďovania bytu je samozrejme nábytok. Dávajú interiéru charakter a robia ho funkčnejším. Čo by ste mali zvážiť pri výbere nábytku?

Či už máte záujem o drevené postele alebo oceľové stoly, v prvom rade si pri výbere nábytku všímajte jeho odolnosť. Pamätajte, že toto je zariadenie, ktoré má slúžiť dlhé roky. Dôležitým kritériom je aj štýl interiéru a funkcie, ktoré má individuálny nábytok spĺňať. Nezabúdajte ani na rozmery nábytku – to je faktor, ktorý je pri zariaďovaní veľmi dôležitý.