Spomedzi množstva kefiek, valčekov a masážnych prístrojov je najpredávanejším gadgetom, ktorý zlepšuje starostlivosť o tvár, kameň gua-sha. Čo presne tento pojem znamená? Prečo sa to oplatí používať a ako to urobiť správne? A čo potrebujete vedieť pred kúpou? Odpovede na všetky tieto otázky nájdete nižšie.

Gua-sha kameň – čo to je a ako si vybrať ten najlepší?

Rôzne druhy vychytávok nám pomáhajú v každej fáze starostlivosti. Jedným z nich je kameň gua-sha. Ide o tanier vyrobený z prírodných minerálov (zvyčajne z kremeňa alebo jadeitu, niekedy aj ametystu či avanturínu), ktorý má tvar srdca. Ktorý minerál si vyberieme, ovplyvní následné dodatočné vlastnosti. Existujú aj gua-sha kamene zo skla, kovu alebo plastu, ale potom nebudú mať rovnaké vlastnosti.

Gua-sha je určená na samomasáž pokožky tváre a krku vtieraním, hoci vám nič nebráni použiť ju aj na iné časti tela. Zaujímavosťou je, že kameň sa používa nielen na typické kozmetické účely, ale aj na terapeutické účely.

Prečo stojí za to použiť kameň gua-sha – najdôležitejšie výhody

Pravidelná masáž gua-sha kameňmi prináša skvelé výsledky. V prvom rade zlepšuje tok lymfy, stimuluje mikrocirkuláciu, znižuje opuchy a vačky pod očami, robí pokožku pružnejšou a žiarivejšou, póry a vrásky sú menej viditeľné.

Stále to nie je všetko. Použitie kameňa gua-sha uvoľňuje svaly, zmierňuje bolesť, urýchľuje samoliečebné procesy, uvoľňuje svaly, prináša relaxáciu, hreje a dodáva príjemný pocit tepla, zmierňuje zápaly, podporuje odstraňovanie toxínov z tela a priaznivo pôsobí na imunita.

Niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu použiť kameň gua-sha

Kameň gua-sha používame v duete s olejom (alebo so sérom či krémom), vďaka čomu bude hladko kĺzať po pokožke – ako pri rýchlych, rytmických škrabacích a trecích pohyboch, tak aj pri pomalých, kĺzanie, naťahovanie a ťahanie kože. Tlak sa nastavuje individuálne a celá masáž má byť bezbolestná a príjemná. Samozrejme najskôr pleť dôkladne očistíme od zvyškov mejkapu, kožného mazu a prípadných nečistôt.

Najdlhšia strana kameňa sa používa na masáž čela, líc a krku, kratšia na masáž čela, krku, chrbta, rúk alebo brucha. Priehlbina dokonale prilieha k nosu, očnému okoliu, obočiu a brade.

Začíname vždy od stredu tváre, od nosa, smerom von k lymfatickým uzlinám, smerom k ušiam. Každý pohyb opakujeme aspoň 10-krát, pričom masáž by mala trvať 8 až 10 minút, nie však menej ako 5 minút – najlepšie 2-3 krát týždenne. Neodporúča sa majiteľkám kuperóznej pokožky, ale ani tým, ktorí majú spálenú pokožku, so zápalmi alebo s olupujúcou sa pokožkou.

Využite potenciál samomasáže gua-sha kameňom z prírodných minerálov? Nečakajte, presvedčte sa sami, koľko môžete získať! Veľa šťastia!